Blíží se svátek všech zamilovaných ♥

February 8, 2017

Ivana R.

Den svatého Valentýna. Legenda vypráví, že svatý Valentýn byl kněz, který ve starém Římě tajně oddával zamilované páry. Císař Claudius totiž sňatky zakázal, protože byl přesvědčený, že svobodní muži jsou lepšími vojáky a bojovníky, než když jsou ženatí. Když se Claudiovi doneslo, že kněz mladým párům pomáhá, nechal ho popravit. Na Valentýnovu počest, právě v den jeho smrti, začali všichni zamilovaní tento den oslavovat.

Existuje celá řada dalších legend o tom, proč se tento den slaví. Jestli jsou pravdivé, nebo nepravdivé, na tom asi nezáleží.

 

Já osobně tento den ráda a moc mě potěší, když od svého muže dostanu kytku, malou pozornost nebo si spolu dáme sklenku vína, zajdeme na večeři. Považuji to za milou připomínku toho, že máme někoho rádi a dáme mu to najevo. Často bez takovéhoto „pošťouchnutí“ nejsme schopni říct: „Mám tě rád, miluji tě, jsi pro můj život důležitý, počítám s tebou….“ 


Přemýšlela jsem o tom, jak jsem to měla já. V minulosti jsem v sobě měla spoustu nesmyslných pravidel, která mi nedovolila, abych tato jednoduchá slova mohla vyslovit. To, co jsem pociťovala při vyslovení těchto slov, nebyla radost, vášeň, odhodlání dát své srdce na dlani, touha otevřít se a sdílet s druhým svoje pocity. Byly to pocity studu, že dělám něco, co se nesluší, není dovoleno, obavy z odmítnutí, strachu ze své nedokonalosti, zábrany. Kde se to ve mně bralo jsem tenkrát moc nevěděla. Teprve až později jsem začala objevovat svůj vnitřní svět a souvislosti, o kterých jsem neměla ani páru, že existují a mají na mě takový - nebojím se říct - zničující vliv. Proto jsem dnes moc ráda, že mám vedle sebe muže, který mě nejen o Valentýnovi dává najevo, jak jsem pro něj důležitá, že jsem pro něj „ta jeho NEJ“, že mě bere takovou, jaká jsem a já vedle něho postupně sundávám slupky strachu, masky „jaká bych měla být“ a dovoluji si BÝT! Protože tohle jsem moc potřebovala! A vyjadřovat, co cítím k sobě i druhým, tak to se stále učím…

Mít srdce na dlani neznamená nechat si všechno líbit. Když se má žena ráda a je k sobě upřímná, dokáže jednat podle svého cítění, a ne podle toho, co vymyslí hlava. Dokáže se podle toho zařídit a říct a udělat věci, které se u okolí neshledají s nadšením. Často je to o tom, naučit se taky říkat NE!

 

Ať jste zamilovaní do někoho nebo do něčeho, vždycky v sobě hledejte plamínek, který sílí. Vášnivě se zamilujte do všeho, co do vašeho života patří a se stejnou vášní se zbavujte věcí, které už tam dávno být nemají, nepatří a jsou vaší brzdou.

 

A pokud chcete vašim nejbližším, nebo třeba sobě, darovat něco opravdu originálního, podívejte se na Valentýnské balíčky z naší manufaktury, které jsem pro vás speciálně pro tuto příležitost připravila.

 

Krásného Valentýna :)

S Láskou Iva

Centrum Revital

Share on Facebook
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Kontakt:

Centrum Revital, Zaječí                     

Požární 474

                                                                     Centrum Revital

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Telefon: 724 959 059                          

info@centrumrevital.cz

  • Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon

Obchodní podmínky zde.

© 2019 Centrum Revital

Tyto stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies.

Ayurvéda, ayurvédské masáže, ayurvédské lázně, ayurvédské terapie, Ivana Robošová, Centrum Revital, Zaječí, výroba kočení, čajů.