a moje životní cesta

IVANA ROBOŠOVÁ

 

Moje práce začala před 28 lety narozením syna. Jeho velké zdravotní komplikace vedly k tomu, že léky se staly synovou "každodenní stravou". Nemohla jsem to dál snášet a začala hledat informace. O bylinách, zelených potravinách, potravinové doplňky na posílení imunity, bylinách z Peru, beta glukanech, polarizovaném světle - bio lampě, magnetoterapii.... až po astrologii a kineziologii.

Spoustu metod jsem vyzkoušela sama na sobě. Do všeho jsem nakoukla, ale stále jsem měla spoustu nezodpovězených otázek. Buď jsem nedostala odpověď na otázku: JAK? A nebo mi nedávala smysl odpověď na otázku PROČ?

 

A právě tehdy se ve mě začala formovat naprosto jasná "poptávka": "Potřebuji něco, co mi dá smysl a odpovědi na mé otázky.“
Díky józe jsem se začala více zajímat o východní filozofii, léčitelství a další alternativní směry, které s ní úzce souvisí.

Tato dlouhá cesta mě zavedla až k Ayurvédě - vědě o životě, jaký skutečně je.

 

Ayurvéda, tento prastarý léčebný systém nás učí, jakým způsobem doplňovat živiny nezbytné k optimálnímu fungování a obnově buněk. Podporuje pravidelný „odvoz“ toxického odpadu ze všech tělních tkání, a to velmi přirozeným způsobem.

Dle mého názoru je velmi důležité pochopit potřeby svého těla a beze zbytku tyto potřeby naplňovat.

Toto pochopení vidím,  jako cestu k dlouhověkosti, vitalitě a zdraví.
 

Věřím v to, že život a osud máme pevně ve svých rukou a záleží jen na cestě, kterou se vydáme. Se vším se dá pracovat, mnohé se dá změnit, stačí jen chtít.

Jsem člověk s hlubokým citem, který dokáže vnímat i to, co oči nevidí a chce toho využít ve prospěch nejen sebe, ale i druhých.

Mé odborné zkušenosti​
 • Řeč těla, MUDr.Krejčíř

 • Modrá alfa, Ing Petr Velechovský, Evelína Velechovská

 • Silvova metoda ovládání mysli, Dragan Vujovič

 • Reiki 1.a 2.stupeň, Ing.Jiří Duchaň

 • Barevná typologie, Studio Schick – Jana Schicková

 • Stylové poradenství,Atelier Háta, Táňa Havlíčková

 • Kurzy líčení – Škola francouzského vizážisty Alexandra Dumase

 • Oděvní styly, Asociace vizážistů a stylistů, Petr Lukeš

 • Efektivní komunikace,Mojmír Voráč

 • Emoční inteligence,Mojmír Voráč

 • Praktická životní filozofie Principy života, RNDr.Helena Vertelmanová

 • Rekvalifikační kurz masér,Studio Maja, Marie Novotná

 • Institut ajurvédských terapií Tarani, Ritta Oprchalová

 • Kurz shirodhara terapie,  Klinika ayurveda Charaka Antonín Klap

 • Ajurvéda v každodenním životě, Sattva Soll Ayurveda, Rishikesh,Joseph Rubin

 • Umění marmových masáží 1.a 2.stup, Sattva Soll Ayurveda, Rishikesh, Joseph Rubin

 • Studium na seminářích  ajurvédské lékařky MUDr. Martiny Ziskové

 • Intenzivní kurz marma terapie, Dr.Pankaj Vasant Patil, Puna, Indie a Dr.Zisková ČR

 • Koření esence života, MUDr.Matrina Zisková

 • Letní bylinková škola, Ing. Adriána Kašparová

 • Kurz ajurvédského vaření, Ayurveda koch atelier, Wien, Sandra Hartmann

 • Áma páčana,Dr.Pankaj Vasant Patil,Dr.Zisková

 • Pohled ajurvédy na neplodnost, Dr.Pankaj Vasant Patil, Dr.Martina Doležalová Zisková

 • Onemocnění očí z pohledu ajurvédy, Dr.Pankaj Vasant Patil, Dr.Martina Doležalová Zisková


 

Náš tým

Jana Dvorská

Sport byl vždy hlavní náplní mého života. Postupně k němu přibyl partner, pes a děti. Ač se v průběhu života mnohé mění, to hlavní zůstává. Láska ke sportu, pohybu a dalšímu vzdělávání neuhasla ani poté.

Od roku 2008 působím jako lektor zprvu bojových a aerobních forem cvičení. Netrvalo dlouho než jsem zjistila, že je třeba velký výdaj fyzické energie kompenzovat klidnější a zdravější formou pohybu (bosu, body ball, body ballance) až jsem nakonec jednoho dne dospěla k józe.

Již od prvopočátku pro mne jóga nebyla  jen cvičením, ale cestou, která zatím nemá konce. V józe se člověk neustále učí a poznává nejen sám sebe. O svém fyzickém těle toho víme a dokážeme říci spousty, ale o tom co se skrývá uvnitř mnohdy nevíme, nebo mluvit  nedokážeme. Co skrývá naše duše a mysl, jaké jsou naše pocity v různých situacích a co se odehrává v hlavě jen těžko dokážeme hned popsat a vylíčit, natož aby to bylo hned zjevné na první pohled. Jóga je mi obrovským pomocníkem pochopit tělo jako celek, propojení nehmotného s hmotným, podvědomé i nevědomé procesy, fungování smyslů na vyšším principu. Naučila mne nejen pojmenovat a pracovat se svými pocity, ale i utříbit a správně směrovat své myšlenky. Dokázala jsem se díky ní napojit i na energie ostatních bytostí kolem sebe. Největšího přesvědčení v jógu jako takovou jsem dospěla ve chvíli svého prvního těhotenství. Cvičení pro mne samotnou bylo natolik přínosné, že jsem jej následně s láskou předávala i ostatním těhotným maminkám. Od té doby mám pocit, že jóga není jen mou cestou, ale současně mým posláním.

Ne náhodou jsem našla zalíbení ve východní filozofii a oslovily mne i další disciplíny, které odtud pramení. Získala jsem osobní zkušenost s ajurvédským léčitelským přístupem a stejně tak s aromaterapií, která je dle novodobého chápání poměrně novou disciplinou. Oba směry mi dávají v životě smysl a vidím v nich budoucnost. Aromaterapie mne doslova pohltila a dnes již vím, že se na ni mohu v mnohém spolehnout. Naučila jsem se jí důvěřovat natolik, že slova moderní medicíny beru jako názor nikoli jako dogma. Jako lidé jsme součástí přírody a pokud s ní budeme žít v souladu, budeme moci využít těch obrovských darů, které nám přenechává.

Vlastní zdravotní problémy a neduhy jsem začala řešit vlastní cestou a dopracovala jsem se mimo jiné i k výrobě přírodní kosmetiky, na kterou dnes nedám dopustit. Ráda se o své zkušenosti a výsledky podělím s každou spřízněnou duší. Není lepší odměny, než vidět spokojené tváře všude kolem sebe.

Radost, úsměv, pozitivní myšlení, vřelá slova a otevřená srdce, ať nás na cestě životem všechny provází! Začni u sebe a uvidíš kolik věcí kolem tebe se najednou změní.

Mgr. Tereza Lindauerová

Mgr. Tereza Lindauerová se léta věnuje nejstarší medicíně světa ájurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem. Své znalosti využívá při terapiích, které harmonizují a posilují tělo i mysl. Většinou pracuje se ženami, proto se snaží reagovat na jejich potřeby a do své praxe přibrala i úžasnou mayskou masáž bříška nebo těhotenské masáže, které jsou terapií pro miminka i maminky.

www.zdravivharmonii.cz

Barbara Otřísalová

Od malička jsem měla pohyb ráda. Lyžovala jsem, plavala, hrála závodně volejbal, cvičila aerobic. Podvědomě jsem však hledala pomalý a procítěný pohyb, kdy se můžu zastavit, a uvědomit si sebe sama.

S jógou jsem se seznámila před sedmi lety, kdy jsem navštívila první lekce powerjógy.

Má opravdová cesta jógy však začala, když jsem před čtyřmi lety objevila hathajógu. Konečně jsem cítila, že toto je právě ten pohyb, který jsem tak dlouho hledala. Jóga se mi tak zalíbila, že jsem začala navštěvovat i soukromé hodiny.

Postupem času jsem pochopila, že jóga není jen o pohybu, ale jóga je „životní cesta“ a já se chtěla vydat „svou vlastní jógovou cestou“. Později jsem měla možnost si vyzkoušet lekce jógy vést. V roce 2015 jsem si udělala lektorské zkoušky na Power Yoga akademii u Vaška Krejčíka a od té doby vedu své vlastní lekce.

Pokud se chcete uvolnit, protáhnout a zpevnit své tělo, zklidnit svou mysl a chvilku pobýt sami se sebou tady a teď, pojďte se mnou, ráda se stanu průvodkyní a partnerkou i Vaší jógy ;o).

Andrea Pacejková

"S jógou jsem se seznámila v roce 2001. Jako většina z nás jsem hledala jak se zbavit svých bolestí zad. Jóga mě chytla za srdce a já se do ní ponořila. První kurzy jsem absolvovala v Prostějově. Základy mi dala Maruška Koutná, která cvičí Iyengarovu jógu. Následovalo studium II. a III. třídy jógy na fakultě FTV a sportu UK v Praze u Ing. Jana Knaisla. V roce 2004 jsem zahájila studium I. třídy jógy na téže fakultě, které jsem úspěšně ukončila závěrečnou zkouškou v roce 2007. Aktivně se účastním kurzů probíhajících v ČR a prohlubuji si tak své znalosti v oblasti jógy. Oslovila mě představitelka Gítánandy jógy ing. Míla Mrnuštíková a představitel Ananda jógy Ifet Hodžič. Od roku 2003 vedu kurzy jógy ve Vyškově."

www.jogasakti.cz

Please reload

 

Kontakt:

Centrum Revital, Zaječí                     Apartmány Revital

Požární 474

                                                                     Centrum Revital

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Telefon: 724 959 059

Pondělí - Pátek: 9 -17h                           

info@centrumrevital.cz

 • Facebook Social Icon
 • Facebook Social Icon

Obchodní podmínky zde.

© 2019 Centrum Revital

Tyto stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies.

Ayurvéda, ayurvédské masáže, ayurvédské lázně, ayurvédské terapie, Ivana Robošová, Centrum Revital, Zaječí, výroba kočení, čajů.