AYURVÉDSKÉ KOŘENÍCÍ SMĚSI

Pro Antistres mě inspirovala Gábina. Dlouhodobě žila v permanentním stresu, prožívala strachy, obavy, nejistotu, lítost, které se střídaly s obrovským hněvem někdy i nenávistí. To, všechno v důsledku s rozhodem se svým partnerem a otcem svého dítěte. Byla stále unavená, nemohla spát, byla neklidná a frustrovaná. Tato směs jí sice osobní problémy nevyřešila, ale pomohla jí zklidnit se začít se na celou situaci dívat s nadhledem.

Tohle byla úplně první směs, kterou jsem vyrobila. Vánoční a novoroční dárek pro svoje kolegyňky - ayurvédské terapeutky  a  moje klienty. Přemýšlela jsem, čím bych jim udělala na konci roku radost a chtěla jsem do toho dát svoji vlastní energii – ne něco kupovat. A nápad byl na světě! Zamilovala jsem se do koření, tak jsem jim vyrobila moji první Originální ayurvédskou kořenící směs. Podpořit trávení se vždycky hodí! Protože nejen jídlo člověk musí trávit, ale i záživné či nezáživné zážitky.

„Energii ženy“ jsem vyrobila pro moji kamarádku Irču. Stále trvala na svém perfekcionalismu, dokonalosti  a už ji to samotné začalo obtěžovat a ztrpčovat život. Nebylo jí taky jasné, proč má do svého života pustit nějakého muže, když všechno zvládá úplně levou zadní perfektně sama. Chtěla se naučit zacházet se svojí ženskou silou, umět ji usměrnit a nebát se ji použít

Je to směs, kterou jsem si vyrobila sama pro sebe. J Měla jsem období, kdy mi docházely nápady, anebo nepřicházely tak, jak bych si představovala. Stála jsem na místě a nevěděla kudy jít dál. Měla jsem potřebu nějaké změny, ale úplně jsem nevěděla, z které strany se do toho pustit. Jen jsem věděla, že by to něco chtělo a nevěděla co. A jak to potom dopadlo? Chtělo to inspiraci a přišla.J  Začala jsem tvořit naše Ayurvédské regenerační a vzdělávací centrum a dávat dohromady celou koncepci :)

Směs Manažer jsem vyrobila pro  Janu. Má velkou firmu a s tím je spojená řada potíží, stresu, důležitých rozhodnutí. Denně se potýká s velkou odpovědností, řadou jednání, čas pro ni bývá spíš nepřítel než parťák. Oceňuje širší spektrum této směsi, která je zaměřena jak na stres, tak na dobrou stravitelnost jídla při nepravidelném denním režimu. A na dalším místě je opět jednoduchost použití.

Nemusíte zrovna řídit velkou firmu, abyste mohli používat tuto směs. Manažerem je vlastně každý, každý z nás  má jedinečnou příležitost být manažerem svého života a řídit si ho ke své naprosté spokojenosti. V tom vás bude tato směs podporovat.

Nové začátky je moje oblíbená směs, protože se k ní váže moje velmi silná emoce radosti, kterou jsem prožila. Na jaře jsme si pořídili ovečky, aby nám sekaly trávu kolem domu a jedna z nich byla těhotná. Jako ovčáci amatéři jsme vůbec nevěděli, jak dlouho je ovce březí, jak se když bude rodit a tak jsme hledali informace na internetu, abychom se na to náležitě připravili J No, a jednoho dne brzy ráno jsme se dočkali, přišla jsem k výběhu zrovna v okamžiku, kdy se malé jehňátko stavělo na nohy a protože jsme ten den začínali seminář marmových masáží, byl úplněk, viděla jsem to jako symboliku NOVÝCH ZAČÁTKU. Naše Lucka – slečna ovečka se má k světu a myslím, že i terapeutům, kteří u nás na kurzu byli, se taky daří dobře.

Tuto směs jsem vytvořila pro moji kamarádku Kačku, kterou trápilo to, že nemůže otěhotnět. Mám ji ráda, proto jsem jí chtěla tímto způsobem podpořit, pomoci jí na cestě za jejím snem. Víc v tom udělat neumím :). Tato směs, ale není určená jen pro ženy, které chtějí otěhotnět. Někdy potřebujete „porodit dítě“ i ve formě nějakého zajímavého projektu. Splnit si svůj dávný sen, zrealizovat nápad, který vám dlouho leží někde v šuplíku. Nebo potřebujete něco „vyplodit“. Tato směs také podpoří obnovu buněk našeho těla, protože každý den se v něm rodí miliony nových buněk. Touto směsí podporovat živost v sobě po všech stránkách.

Podle ročního období nebo podle konstituce či pro vyrovnání dóš

Tuto směs jsem vytvořila pro moji kamarádku Jarmilu – taky ayurvédskou terapeutku. Jarmila je specialistka na hubnutí. Ve svém ayurvédském centru v Mladé Boleslavi se mimo jiné věnuje i systému Metabolic Balance. Tento systém je v Německu, odkud pochází, je oficiálně uznávaný klasickou medicínou jako zdravý a účinný systém hubnutí. Jarmila sama po porodu pomocí této metody zhubla. K vytoužené postavě pomohla  mamince, manželovi Filipovi a celé řadě svých spokojených klientů. No a právě pro ně jsem začala tvořit směs, která je vhodným doplňkem pro Metabolic Balance stravování. Neskromně si myslím, že se směs povedla, což potvrzuje i Jarmila.

Po vzoru indické tradice převažuje pálivá chuť a to zejména proto, že hubí bacily a podporuje trávení. Jelikož je v Indii – odkud tento recept pochází, je horko a mohlo by dojít k přehřátí, vyvažuje se mákem a kokosem.

Používá se do dálu, rýže, zeleninových směsí, ale i do jídel která mají sladkou chuť.

Léčebné účinky směsi: má protikřečové účinky, působí relaxačně na hladké svaly trávícího traktu.

Regenerační směs, na posílení „ódžasu“( imunity a vitality)

Rajta je slaná chuťová přísada připravená z jogurtu. Jogurt, zejména hustý domácí, zvyšuje kaphu a je proto hůře stravitelný. Tato směs podněcuje AGNI( trávící oheň v  zažívacím traktu). Syrová zelenina a zelené saláty vyžadují silné trávení a k jeho povzbuzení je určena právě tato směs.

Tato směs je jedna z hlavních stimulátorů AGNI – trávícího ohně v zažívacím traktu.

Zároveň také odstraňuje ÁMU (toxiny).  Zlepšuje trávení, pomáhá snižovat váhu. Zlepšuje asimilaci živin způsobenou parazity, syndrom tekoucího střeva a nízkou sekreci enzymů. Může pomoci u iritačního syndromu střeva, kandidy, průjmech z chladných a těžkých potravin. Je to specifická kombinace pro odstranění ÁMY a toxických látek z trávícího traktu a krevního oběhu. Funguje u nachlazení, kašle, vlhkého astmatu, alergické rýmy. Čistí dutiny. 

Please reload

Kontakt:

Centrum Revital, Zaječí                     

Požární 474

                                                                     Centrum Revital

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Telefon: 724 959 059                          

info@centrumrevital.cz

  • Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon

Obchodní podmínky zde.

© 2019 Centrum Revital

Tyto stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s použitím cookies.

Ayurvéda, ayurvédské masáže, ayurvédské lázně, ayurvédské terapie, Ivana Robošová, Centrum Revital, Zaječí, výroba kočení, čajů.